جشنواره یخ نوردی و ورزش های زمستانی نمایشگاه جهانی کتاب کوهستان آبشار سنگان دره ای زیبا در استان لرستان قله ها و یخچال های منطقه علم کوه دماوند کوه را بشناسیم!

«انجمن کوه نوردان ایران »
گفتگو با بزرگان و پیشکسوتان کوه نوردی
تاریخ : 5/9/1392                                 ساعت : 6:30          محل : خانه کوه نورد                  مصاحبه با : خانم/ آقای   محمدرضا کفاش 
-----------------------------------------------------------------------------------------------
نام : محمدرضا               نام خانوادگی : کفاش                 متولد : 1334             اهل: تهران                   شغل : کارشناس تأسیسات

تاریخ شروع کوهنوردی : سال 1350 در ابتدا عضو باشگاه فوتبال و جهت بدنسازی به کوه رفته و نهایتاً جذب محیط کوه شده و ادامه دادند.

دوره ها و کلاس ها : دورۀ مربی گری فدراسیون در سال 1360

مربیان و راهنمایان : آقای ناصر رستمی و آقای صادق کرباسی.

اولین صعود : در سال 1350 کلک چال

مهمترین صعودها : صعود زمستانی به قله دماوند سال 59- صعود به قله علم کوه بقصد صعود از گرده آلمانها در سال 60- اولین صعود زمستانی به قله دوبرار- صعود به اغلب قلل البرز مرکزی- اولین صعود دره یخار از دهلیز مرکزی در سال 59- صعود دیواره علم کوه از مسیر لهستانیها در سال 60- صعود بین المللی به قله دماوند با سرپرستی ایشان از جبهه شمال شرقی- صعود سراسری منطقه علم کوه و صعود به قله کرفا کوه به سرپرستی ایشان- صعود به قله کرکس- صعود به قله تفتان زمستان- صعود زمستانی به قله سبلان در سال 61 از جبهه غربی- صعود به قله البروس در روسیه- صعود به قله کازبک گرجستان- صعود به قله موستاق آتا در چین- صعود به قله لنن در قرقیزستان- صعود به قله اسپانتیک در پاکستان با سرپرستی ایشان- صعود به قله نان در هندوستان به سرپرستی ایشان- صعود به قله پومری در نپال به سرپرستی ایشان.

عضویت در باشگاه ها ونهادها : در سال 58 با تأسیس خانه کوه نوردان ایران تا کنون.

خدمات و فعالیت های ورزشی : از    مربی گری در سال 60 همه ساله شرکت در کلاس های مختلف که از طریق هیئت و فدراسیون تشکیل شده و ایشان حضور داشته اند از قبل کارآموزی، مربی گری و ... تا کنون با تربیت و آموزش شاگردان بسیار – از سال 70 به بعد مسئول کمیبته فنی هئت کوه نوردی تهران و از سال 80 تا کنون دبیر هیئت تهران با ریاست های مختلف.

شاگردان : افراد زیادی طی سالهای گذشته.

پیام و پیشنهاد : هر تشکیلاتی نیاز به پیگیری، فعالیت مستمر و عشق و علاقه دارد که چنانچه این مورد وجود نداشته باشد هیچ کاری از پیش نمی رود. نباید مسئولیتی را پذیرفت بی آنکه به آن اهمیت داد و وقت برای آن نگذاشت و در اینصورت فقط به نتیجه خواهد رسید.