جشنواره یخ نوردی و ورزش های زمستانی نمایشگاه جهانی کتاب کوهستان آبشار سنگان دره ای زیبا در استان لرستان قله ها و یخچال های منطقه علم کوه دماوند کوه را بشناسیم!

« انجمن کوه نوردان ایران »
گفتگو با بزرگان و پیشکسوتان کوه نوردی
تاریخ : 22/8/1392                   ساعت : 15                 محل : آسایشگاه ستارگان          مصاحبه با : خانم/ آقای    صادق سرابی خراسانی
-----------------------------------------------------------------------------------------------
نام : صادق            نام خانوادگی : سرابی خراسانی             متولد : 1304        اهل: مشهد             شغل : بازنشسته بنگاه کل دارویی ایران

تاریخ شروع کوهنوردی: از حدود 14 سالگی در سال 1318

دوره ها و کلاس ها:  -

مربیان و راهنمایان: مشوق اصلی ایشان آقای مهران

اولین صعود: اطراف تهران (ارتفاعات شمیران)

مهمترین صعودها: چند مورد توچال- چندین مورد طبیعت گردی جهت تهیه عکس های طبیعت و ثبت مسیرها و یکبار هم در سالهای بعد از انقلاب (سال 77) به اتفاق دوستان باشگاه دماوند به قله سرخ به اتفاق آقای ناصر رستمی، موارد دیگر حافظه یاری نمی کند.

عضویت در باشگاه ها ونهادها: ابتدا از طریق آقای مهران با نیرو راستی ارتباط داشتم- بعدها عضو باشگاه دماوند شدم.

خدمات و فعالیت های ورزشی: به جز مواردی که در طبیعت و غارنوردی و کوه نوردی در بالا ذکر شد، تهیه و نشر چندین جلد کتاب از جمله کوه گشت و لذت که در سال 56 منتشر شد و در مورد کوهها و راههای دسترسی به آنها بوده و چندبار هم تجدید چاپ شد.

شاگردان: -

پیام و پیشنهاد : خوشحالم که برخلاف سابق، امروز تمایل جوانان به کوه و ورزش زیاد شده و در صورتی که خوب توجیح بشوند و کتابهای مرتبط در اختیارشان قرار گیرد و توسط مربیان ترغیب و تشویق شوند روز به روز هم بیشتر خواهند شد.